Objevte krásy a zajímavosti v zemi vycházejícího slunce

Japonsko nebo také země vycházejícího slunce je pro mnohé z nás zemí, o které si myslíme, že nikdy za svůj život nenavštívíme. Jedná se totiž o ostrovní stát ležící ve východní Asii, která od České republiky není zrovna v blízkosti. Představte si ale, že se vám jednoho dne váš sen o návštěvě této nádherné vyspělé země splní a vy budete mít možnost zažít nezapomenutelný zážitek.
Nic není tak těžké, jak se zdá. Vše si jednoduše důkladně promyslete, naplánujte a začněte šetřit peníze, abyste jednoho dne mohli vyrazit. A pokud patříte mezi šťastlivce, kteří už na vysněnou dovolenou našetřili, určitě přivítáte náš seznam tipů, kam se v Japonsku podívat a co navštívit.
 japonsko tokio

1.      Tokio

Jako první bod je třeba zařadit zkrátka a dobře hlavní město Japonska – Tokio. Možní vás celkově překvapí, o jak vyspělou zemi se jedná. Mnozí návštěvníci si pochvalují čistotu ve městech jako právě v hlavním městě Tokio. Obyvatelé jsou zvyklí používat převážně vyspělou moderní hromadnou dopravu, takže na cestách potkáte minimum automobilů. Obchody jsou zde otevřeny dvacet čtyři hodni denně, na každém rohu najdete automat s nápoji a jídlem, místní jsou milí a za každých okolností se snaží chovat slušně.  Jedná se o velmi bezpečné město, kde se nebudete muset bát krádeží. Svou velikostí nabízí mnoho zajímavých míst. Ať už se rozhodnete navštívit typickou japonskou zahradu nebo kouzelnou svatyni. Za vyzkoušení také stojí dostat se na vysokou věž jako je kupříkladu druhá nejvyšší stavba světa Tokyo Sky Tree a užít si ten nádherný výhled na město.
mrakodrap v Tokiu 

2.      Fukušima

Každý nejspíše slyšel o jaderné katastrofě ve městě Fukušima, kde vybuchla jaderná elektrárna vlivem zemětřesení a následnou vlnou tsunami a poznamenala tak město a zdejší obyvatele. Tohle místo rozhodně stojí za navštívení. Provedou vás zkušení průvodci a můžete se dozvědět mnoho zajímavých informací.
 japonský chrám u jezera

3.      Chrám Todai-ji temple

Další atrakcí, kterou nesmí žádný návštěvník vynechat je chrám Todai-ji templ (v češtině nazýván Tódaidži) ve městě Nara. Najdete tady totiž největší sochu Budhy, která je v Japonsku přístupná k vidění. Chrám a další památné chrámy a svatyně Nary jsou zapsány na světovém dědictví UNESCA.