Vyberte si mě, tu nejlepší

Narodila jsem se asi před sto padesáti lety. Můj otec Edison si se mnou dal hodně práce, než mě v roce 1879 patentoval. Ale měl opravdu plno práce s tím, aby prosadil své otcovství. To proto, že pár let před ním se mnou koketoval jiný vynálezce. Ale nakonec soudní spor o prvenství vyhrál můj Alva.

To si tedy představte!
Víte, zpočátku jsem svítila jen několik desítek hodin. To proto, že jsem nebyla tak kvalitní. Ale časem jsem se stala výkonnější. V Čechách jsem poprvé svítila v cukrovaru. Tam to bylo vážně sladké. Potom ale vyrobili spoustu sestřiček a bratříčků, které sloužili stejně dobře, jako já.

stín žárovky

A víte, že jsem poprvé osvítila i divadlo v Brně? Dokonce dřív, než v Praze to naše národní. Inu, beze mě, bez žárovkyse neobešla nakonec žádná instituce!

Pokrok se nezastavil ani dnes
Postupem doby si mě mohl dovolit každý člověk. Chvíli to trvalo, ale nakonec jsem všude. Obvykle jsem měla uhlíkové vlákno, ale dnes je mým základem wolfram. Ale také LED, čili svítivé diody. A těmi jsem se stala vážně vyhledávanou žárovkou nejen v kancelářích, ale i ve všech domácnostech!

Bez žárovek se neobejdete.
Víte, jak úžasný pocit to je, když o Vás prodavač v obchodě hovoří hezky? A vyzdvihuje klady, které opravdu mám! Jako LED žárovka mám vynikající svítivost, neskonale dlouhou životnost, ale také jsem levná, když svítím! Beze mě nemáte šanci ušetřit! Samozřejmě, že když jsem tak skvělá, Vaše prvotní investice, když si mě pořídíte, není nízká. Ale potom! Potom Vám to teprve ukážu! Beze mě se Vaše domácnost prostě neobejde! A to se nechvástám!

střepy žárovky

Až si mě budete vybírat, myslete na to, kam mě doma umístíte. Mám mnoho variant, ale vždy posloužím skvěle a spolehlivě! Vyberte si mě. A odneste si mě z obchodu v síťovce. Ani nevíte, jak se do Vaší domácnosti těším! Jako žárovka Vám budu kvalitním společníkem, když se setmí!

4.5/5 - (2 votes)